حمایت از ما

 • عنوان دوره تاریخ شروع  ساعت استاد جلسات
  CompTIA Network Plus 1396/08/02 19 تا 21 * شنبه | یکشنبه | سه شنبه
  CCNA Routing and Switching 1396/08/27 19 تا 22 مهندس نمازی زاده *
  windows 10 * * * *
برگزاری کلاس آموزش Cisco CCNA Exam 200-125 به صورت آنلاین و رایگان

جهت کسب اطلاعات بیشتر نسبت به چگونگی حضور در کلاس آموزش رایگان دوره Cisco CCNA لطفا به ادامه مطلب مراجعه کرده و PDF که جهت راهنمایی برای استفاده از کلاس آماده شده است را دانلود و مطالعه کنید
لازم به ذکر است که این PDF برای مرورگر کروم طراحی شده است که توانایی چت متنی به شما می دهد
نرم افزار CCleaner

حتما تا الان اگر اسم نرم افزار CCleaner را نشنیده بودید، این چند مدت اخیر اخبار آن به گوشتان خورده است.
شاید هم نه... پس بهتر است بعد از یک آشنایی مختصر به سراع خبر داغ امروز برویم.
CCleaner یک نرم افزاراست که وظیفه بهینه کردن سیستم ما را عهده دار می باشد و به نوعی سرعت سیستم را زیاد میکند، یک سری مزایا نسبت به بقیه نرم افزارهای مشابه دارد که دست ما را برای بهینه کردن سیستم باز می گذارد و خودکار هر کاری را انجام نمیدهد. این نرم افزار را کمپانی Avast چند مدت پیش خریداری کرده است.
حالا حتما میپرسید چرا این همه سر و صدا در فضای خبری راه افتاده است، مخصوصا اونور آب...
یک گروه هکری خیلی باهوش این نرم افزار را هک کرده و یک بدافزار داخل آن کار گذاشته اند. هدفشان، شکار کمپانی های بزرگی نظیر مایکروسافت، گوگل، سونی و چندین شرکت بزرگ دیگر بوده است، به خاطر اینکه این نرم افزار را خیلی از افراد روی سیستم های خود به خاطر سابقه درخشانی که داشته، نصب کرده اند وسعت این حمله را خیلی بالا می برد.
این ماجرا را یک گروه امنیتی سیسکو به نام Cisco Talos کشف کرده اند اما کمی دیر پی بردند چون حدود یک ماه میشود که این هکرهای باهوش هدف خودش را پیش برده اند.
بهتر است نگاهی بیندازیم به کارهایی که این بدافزار درون سیستم قربانیان انجام می دهد. دراصل سیستم شما را خراب یا کند نمیکند، فقط به جمع آوری اطلاعات می پردازد تا احتمالا برای مقاصد بعدی خود استفاده کنند. اما اطلاعاتی که جمع آوری میکند هم شامل :
 • نام کامپیوتر
 • لیست تمام نرم افزار ها و همچنین آپدیت های ویندوز
 • لیست تمام پروسس های در حال اجرا
 • Mac آدرس سه تا network adapter اول
 • یک سری اطلاعات دیگر که لیست کامل آنها در گزارش تیم امنیتی سیسکو آمده است.

حتما تا الان نگران شدید پس بیایید ببینیم کدام ورژن ها آلوده بودند. طبق گزارش های منتشر شده نسخه های 32 و 64 بیتی ورژن 5.33.6162 یا نسخه cloud به شماره ورژن 1.07.3191 پس بهتر است نگاهی به شماره ورژن نرم افزار خود بیاندازید تا متوجه شوید که آیا شما هم این نسخه ها را نصب دارید یا نه؟
اگر هم میخواهید مطمئن بشوید بهتر است مراحل زیر را طی کنید :
 1. ابتدا Registry Editor رو باز کنید. ( کلید های ترکیبی Windows + R را بزنید تا run باز بشود و بعد regedit را تایپ کنید و کلید اینتر را فشار دهید.)
 2. سپس به قسمت HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Piriform بروید. ( توجه کنید که اگر Piriform وجود ندارد یعنی خوشبختانه شما اصلا این نرم افزار را ندارید. پس با خیالت راحت دنبال کنید ;) )
 3. بعد ببینید آیا کلیدی هست که به صورت زیر مقدار دهی شده باشد Agomo : MUID